Ruszyła sprzedaż biletów na 57. Kaliskie Spotkania Teatralne

fot. N.Kabanow

Ruszyła sprzedaż biletów na 57. Kaliskie Spotkania Teatralne

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na ogólnopolski festiwal teatralny – 57. Kaliskie Spotkania Teatralne. Liczba miejsc na wydarzenia jest ograniczona, warto więc jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu zagwarantować sobie miejsce na najgłośniejszych spektaklach ostatnich sezonów teatralnych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-21 maja w Kaliszu.

Kaliskie Spotkania Teatralne to najstarszy festiwal teatralny w kraju. Na tle przeglądów teatralnych wyróżnia go przede wszystkim wyjątkowa formuła, która na pierwszym miejscu stawia nowe kierunki i tendencje w sztuce aktorskiej.
W programie wydarzenia znajdzie się 8 przedstawień konkursowych, 3 pozakonkursowe i 2 mistrzowskie. W bloku konkursowym publiczność festiwalowa będzie miała okazję obejrzeć najistotniejsze wydarzenia teatralne ostatnich dwóch sezonów. Spektakle będą oceniane przez jury profesjonalne oraz jury społeczne, złożone z kaliskich miłośników teatru wybranych w drodze rekrutacji.
Spektakle mistrzowskie to prezentacje kreacji aktorskich najwybitniejszych nazwisk polskich scen. Tym razem wśród gwiazd znajdą się: Krzysztof Globisz, Jan Peszek oraz Jadwiga Jankowska-Cieślak. W ramach sekcji pozakonkursowej, która dopełnia spektrum prezentowanej na festiwalu twórczości aktorskiej, widzowie obejrzą przedstawienia „Jeden gest” z warszawskiego Teatru Nowego, „Hymn do miłości” z poznańskiego Teatru Polskiego oraz wymykający się gatunkowym podziałom spektakl „Welcome Home Boys” w wykonaniu popularnego kinoteatru Mumio.
Sprzedaż biletów normalnych i ulgowych prowadzona będzie za pośrednictwem strony www.kaliskie.org/bilety, a także w kasach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. Ceny są niewygórowane – za wstęp na poszczególne pokazy zapłacimy między 25 a 70 zł. W programie przewidziano także wydarzenia towarzyszące, jak koncerty, silent disco czy czytania performatywne, na które wstęp jest darmowy.
Standardowa sprzedaż biletów nie obejmie spektaklu „Jeden gest”, który prezentowany będzie w ramach Dnia Teatru Publicznego, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Za udział w nim zapłacić trzeba będzie jedynie 500 gr. Wejściówki będą limitowane, a ich sprzedaż prowadzona będzie tylko stacjonarnie w Dzień Teatru Publicznego, czyli 13 maja.
Kaliskie Spotkania Teatralne odbędą się w tym roku już po raz 57. Wydarzenie przyjmie formę przeglądu sztuki aktorskiej i potrwa od 13 do 21 maja w Kaliszu. Więcej informacji na temat KST, a także szczegółowy program na stronie www.kaliskie.org.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

rusza_sprzedaz_biletow_KST.docx

docx | 15,2 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Znamy zwycięzców 57. Kaliskich Spotkań Teatralnych

W niedzielę (21 maja) zakończyła się 57. edycja najstarszego festiwalu teatralnego w Polsce. Przez 9 dni widzowie mieli możliwość obejrzenia 13 przedstawień najlepszych zespołów teatralnych z całego kraju, a także wzięcia udziału w licznych wydarzeniach dodatkowych. Grand Prix jury profesjonalnego otrzymał zespół aktorski spektaklu „Wszystko o mojej matce” w reż. Michała Borczucha, natomiast jury społeczne nagrodziło aktorki występujące w przedstawieniu „Żony stanu, dziwki rewolucji, a może i uczone białogłowy” w reż. Wiktora Rubina.
WERDYKT JURY 57. KALISKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH – FESTIWALU SZTUKI AKTORSKIEJ

Jury z satysfakcją i radością podkreśla przemyślaną i przejrzystą kompozycję całego programu festiwalu. Zestawienie zaproponowane przez kuratorów – Weronikę Szczawińską i Grzegorza Reske – pozwala zobaczyć najciekawsze kierunki rozwoju współczesnej sztuki aktorskiej, wykraczające poza ramy nawykowo przyjętej teatralności, testującej nośność i skuteczność różnorodnych konwencji i technik, zaczerpniętych również z innych obszarów sztuki i humanistyki. Szczególnie wyraźnie widoczna jest tendencja do zmiany relacji w procesie pracy nad spektaklem, zmierzająca w kierunku kreacji zbiorowej i zawieszenia tradycyjnych hierarchii.
57. KST na półmetku

Od soboty w Kaliszu trwają 57. Kaliskie Spotkania Teatralne – najstarszy festiwal teatralny w Polsce. Za nami już 5 przedstawień konkursowych, a także spektakl mistrzowski z udziałem Krzysztofa Globisza. Przed publicznością pozostały jeszcze 3 przedstawienia konkursowe, 2 pokazy mistrzowskie oraz spektakle i wydarzenia z programu pozakonkursowego.
Weekend otwarcia KST za nami. Od środy mistrzowie.

Występem bydgoskiego Teatru Polskiego rozpoczęła się 57. edycja Kaliskich Spotkań Teatralnych. A już w środę (17 maja) blok mistrzowski otworzy spektakl „Wieloryb The Globe”, w którym zobaczymy Krzysztofa Globisza powracającego na scenę po ciężkiej chorobie. KST to najstarszy festiwal teatralny w Polsce. Wydarzenie potrwa do niedzieli (21 maja).

Dzień Teatru Publicznego i akcja „Bilet do teatru za 500 groszy” w kaliskim Teatrze

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu po raz kolejny weźmie udział w obchodach Dnia Teatru Publicznego, które rozpocznie akcja „Bilet do teatru za 500 groszy”. Z tej okazji 13 maja, w dniu, w którym przypada Dzień Teatru Publicznego, widzowie będą mogli kupić bilety za 500 groszy na spektakl „Jeden gest” w reżyserii Wojtka Ziemilskiego z Nowego Teatru w Warszawie. Spektakl będzie prezentowany w dniu 15 maja w ramach 57. Kaliskich Spotkań Teatralnych.