57.KST bardziej dostępne dla widzów

57.KST bardziej dostępne dla widzów

W programie tegorocznych Kaliskich Spotkań Teatralnych znajdą się spektakle dostępne dla widzów, którzy na co dzień spotykają się z problemami w dostępie do kultury. Podczas 57. KST propozycję dla siebie znajdą nie tylko osoby anglojęzyczne, ale także osoby Głuche i osoby z niepełnosprawnością wzroku. Co więcej, spektakl, który przygotowany jest w Polskim Języku Migowym, będzie tłumaczony na język polski.

Inauguracyjny spektakl 57.KST, „Żony stanu, dziwki rewolucji, a może i uczone białogłowy” w reżyserii Wiktora Rubina z bydgoskiego Teatru Polskiego, zostanie zaprezentowany kaliskiej publiczności z angielskimi napisami. Dzięki temu wszyscy, którzy posługują się językiem angielskim, będą mogli w pełni uczestniczyć w przedstawieniu. Bilety na spektakl bydgoskiego teatru dostępne będą na kilka dni przed festiwalem w nowej puli do sprzedaży.

Kontynuując politykę teatru dostępnego dla widzów z niepełnosprawnościami, w programie 57.KST znajdą się także spektakle dla Głuchych i osoby z niepełnosprawnością wzroku. W poniedziałek 15 maja zostanie zaprezentowany spektakl „Jeden gest” w reżyserii Wojtka Ziemilskiego z warszawskiego Nowego Teatru. Przedstawienie jest wystawiane w Polskim Języku Migowym, dlatego Teatr zapewnia jego tłumaczenie na język polski. Spektakl „Jeden gest” jest prezentowany w ramach obchodzonej z okazji Dnia Teatru Publicznego akcji „Bilet do teatru za grosze” – bilety będzie można zakupić wyłącznie w Kasie Teatru w dniu 13 maja (sobota) w cenie 500 groszy.

17 maja (środa) zaprezentowany zostanie kaliski spektakl, „Najgorszy człowiek na świecie” w reż. Anny Smolar. Przedstawienie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy oraz przygotowana do niego zostanie audiodeskrypcja, dzięki czemu spektakl dostępny będzie także dla osób Głuchych i niewidzących.

Kaliskie Spotkania Teatralne w tym roku odbędą się w dniach 13 – 21 maja w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. 57. Kaliskie Spotkania Teatralne realizowane są ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Kalisza w ramach mecenatu nad kulturą.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

program_57kst.jpg

grafika | 2,57 MB

Pobierz
program_57kst.docx

docx | 14,1 KB

Pobierz
spektakle_dostepne_KST.pdf

pdf | 518 KB

Pobierz
spektakle_dostepne_KST.doc

doc | 63 KB

Pobierz
Najgorszy_człowiek_na_swiecie_fot_Bartek_Warzecha (4).jpg

grafika | 13,4 MB

Pobierz
Najgorszy_człowiek_na_swiecie_fot_Bartek_Warzecha (1).jpg

grafika | 8,36 MB

Pobierz
Żony stanu fot.Monika Stolarska (9).jpg

grafika | 9,54 MB

Pobierz
Żony stanu fot.Monika Stolarska (1).jpg

grafika | 14,4 MB

Pobierz
Jeden gest FOT. Kobas Laksa (10).JPG

grafika | 3,92 MB

Pobierz
Jeden gest FOT. Kobas Laksa (2).JPG

grafika | 4,32 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Znamy zwycięzców 57. Kaliskich Spotkań Teatralnych

W niedzielę (21 maja) zakończyła się 57. edycja najstarszego festiwalu teatralnego w Polsce. Przez 9 dni widzowie mieli możliwość obejrzenia 13 przedstawień najlepszych zespołów teatralnych z całego kraju, a także wzięcia udziału w licznych wydarzeniach dodatkowych. Grand Prix jury profesjonalnego otrzymał zespół aktorski spektaklu „Wszystko o mojej matce” w reż. Michała Borczucha, natomiast jury społeczne nagrodziło aktorki występujące w przedstawieniu „Żony stanu, dziwki rewolucji, a może i uczone białogłowy” w reż. Wiktora Rubina.
WERDYKT JURY 57. KALISKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH – FESTIWALU SZTUKI AKTORSKIEJ

Jury z satysfakcją i radością podkreśla przemyślaną i przejrzystą kompozycję całego programu festiwalu. Zestawienie zaproponowane przez kuratorów – Weronikę Szczawińską i Grzegorza Reske – pozwala zobaczyć najciekawsze kierunki rozwoju współczesnej sztuki aktorskiej, wykraczające poza ramy nawykowo przyjętej teatralności, testującej nośność i skuteczność różnorodnych konwencji i technik, zaczerpniętych również z innych obszarów sztuki i humanistyki. Szczególnie wyraźnie widoczna jest tendencja do zmiany relacji w procesie pracy nad spektaklem, zmierzająca w kierunku kreacji zbiorowej i zawieszenia tradycyjnych hierarchii.
57. KST na półmetku

Od soboty w Kaliszu trwają 57. Kaliskie Spotkania Teatralne – najstarszy festiwal teatralny w Polsce. Za nami już 5 przedstawień konkursowych, a także spektakl mistrzowski z udziałem Krzysztofa Globisza. Przed publicznością pozostały jeszcze 3 przedstawienia konkursowe, 2 pokazy mistrzowskie oraz spektakle i wydarzenia z programu pozakonkursowego.
Weekend otwarcia KST za nami. Od środy mistrzowie.

Występem bydgoskiego Teatru Polskiego rozpoczęła się 57. edycja Kaliskich Spotkań Teatralnych. A już w środę (17 maja) blok mistrzowski otworzy spektakl „Wieloryb The Globe”, w którym zobaczymy Krzysztofa Globisza powracającego na scenę po ciężkiej chorobie. KST to najstarszy festiwal teatralny w Polsce. Wydarzenie potrwa do niedzieli (21 maja).

57KST// dzień 1. // 13.05.2017

Fotorelacja pierwszego dnia 57. edycji Kaliskich Spotkań Teatralnych