Dzień Teatru Publicznego i akcja „Bilet do teatru za 500 groszy” w kaliskim Teatrze
Dzień Teatru Publicznego i akcja „Bilet do teatru za 500 groszy” w kaliskim Teatrze

Dzień Teatru Publicznego i akcja „Bilet do teatru za 500 groszy” w kaliskim Teatrze

Opublikowany

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu po raz kolejny weźmie udział w obchodach Dnia Teatru Publicznego, które rozpocznie akcja „Bilet do teatru za 500 groszy”. Z tej okazji 13 maja, w dniu, w którym przypada Dzień Teatru Publicznego, widzowie będą mogli kupić bilety za 500 groszy na spektakl „Jeden gest” w reżyserii Wojtka Ziemilskiego z Nowego Teatru w Warszawie. Spektakl będzie prezentowany w dniu 15 maja w ramach 57. Kaliskich Spotkań Teatralnych.

Dzień Teatru Publicznego oraz towarzysząca mu akcja „Bilet do teatru za 500 groszy” to szansa i zachęta do spotkania z teatrem. Idei dostępności teatru w ramach akcji sprzyja atrakcyjna cena 500 groszy za bilet, która odpowiada liczbie spektakli premierowych w ostatnim sezonie, których twórcy wykorzystali do rozmowy z widzami współcześnie napisane teksty. Sprzedaż biletów w ramach akcji będzie się odbywać wyłącznie 13 maja w Kasie Teatru, a każdy widz będzie mógł kupić tylko dwa bilety w cenie 500 groszy.
W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz trzeci. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia. „Bilet do teatru za 500 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Co roku w akcji organizowanej z okazji Dnia Teatru Publicznego bierze udział kilkadziesiąt tysięcy widzów ze wszystkich województw. W akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” w tym roku weźmie udział 97 teatrów z 38 polskich miast.
Kasa Teatru 13 maja, w Dniu Teatru Publicznego, będzie czynna od godz. 9.00 do rozpoczęcia ostatniego spektaklu w ramach 57. KST.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

bilet_za_500_groszy.docx

docx | 16,4 KB

Pobierz
1600x1050.png

grafika | 180 KB

Pobierz
300x300.png

grafika | 27,1 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Znamy zwycięzców 57. Kaliskich Spotkań Teatralnych

W niedzielę (21 maja) zakończyła się 57. edycja najstarszego festiwalu teatralnego w Polsce. Przez 9 dni widzowie mieli możliwość obejrzenia 13 przedstawień najlepszych zespołów teatralnych z całego kraju, a także wzięcia udziału w licznych wydarzeniach dodatkowych. Grand Prix jury profesjonalnego otrzymał zespół aktorski spektaklu „Wszystko o mojej matce” w reż. Michała Borczucha, natomiast jury społeczne nagrodziło aktorki występujące w przedstawieniu „Żony stanu, dziwki rewolucji, a może i uczone białogłowy” w reż. Wiktora Rubina.
WERDYKT JURY 57. KALISKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH – FESTIWALU SZTUKI AKTORSKIEJ

Jury z satysfakcją i radością podkreśla przemyślaną i przejrzystą kompozycję całego programu festiwalu. Zestawienie zaproponowane przez kuratorów – Weronikę Szczawińską i Grzegorza Reske – pozwala zobaczyć najciekawsze kierunki rozwoju współczesnej sztuki aktorskiej, wykraczające poza ramy nawykowo przyjętej teatralności, testującej nośność i skuteczność różnorodnych konwencji i technik, zaczerpniętych również z innych obszarów sztuki i humanistyki. Szczególnie wyraźnie widoczna jest tendencja do zmiany relacji w procesie pracy nad spektaklem, zmierzająca w kierunku kreacji zbiorowej i zawieszenia tradycyjnych hierarchii.
57. KST na półmetku

Od soboty w Kaliszu trwają 57. Kaliskie Spotkania Teatralne – najstarszy festiwal teatralny w Polsce. Za nami już 5 przedstawień konkursowych, a także spektakl mistrzowski z udziałem Krzysztofa Globisza. Przed publicznością pozostały jeszcze 3 przedstawienia konkursowe, 2 pokazy mistrzowskie oraz spektakle i wydarzenia z programu pozakonkursowego.
Weekend otwarcia KST za nami. Od środy mistrzowie.

Występem bydgoskiego Teatru Polskiego rozpoczęła się 57. edycja Kaliskich Spotkań Teatralnych. A już w środę (17 maja) blok mistrzowski otworzy spektakl „Wieloryb The Globe”, w którym zobaczymy Krzysztofa Globisza powracającego na scenę po ciężkiej chorobie. KST to najstarszy festiwal teatralny w Polsce. Wydarzenie potrwa do niedzieli (21 maja).

RUSZYŁY AKREDYTACJE NA 57KST!

REGULAMIN przyznawania akredytacji dziennikarskich na 57. edycję Kaliskich Spotkań Teatralnych